Pro plnou funkčnost portálu je třeba ve Vašem internetovém prohlížeči povolit JavaScript.
V případě potíží využijte prosím nápovědu Vašeho internetového prohlížeče nebo kontaktujte Vašeho správce.

Časté otázkyNenašli jste, co jste hledali? Napište nám dotaz a my Vám na něj odpovíme, jak jen to bude možné.

 
Kdo stojí za portálem navzajem.cz?

Nejsme ani komerční firma, ani organizace, čerpající fondy EU nebo jiného zdroje. Jsme jen parta nadšenců, kterým se líbí myšlenka vzájemné výměny služeb bez nutnosti za tyto služby platit. Doufáme, že se tato myšlenka zalíbí i Vám a uchytí se na českém internetu.

Provoz serveru platíme výhradně ze svých kapes, neuznáváme parazitování na státu nebo EU. Samozřejmě, pokud budete mít chuť podpořit server, není nic jednoduššího, než dobrovolně přispět jakoukoliv částkou na jeho chod přes PayPal (tlačítko PayPal v patce stránek uprostřed).

Proč se registrovat?

Neregistrovaní návštěvníci serveru mohou vyhledávat poptávky / nabídky a prohlížest si profily registrovaných uživatelů. To je vše.

Registrací získáte spousu dalších možností a výhod:

  • založit si vlastní profil
  • zadávat vlastní poptávky a nabídky
  • hodnotit a ukládat si do oblíbených ostatní profily
  • sledovat cizí poptávky a nabídky, reagovat na ně, dopisovat si se zadavatelem
  • a další výhody...

Jak se zaregistruji?

Registraci započnete kliknutím na odkaz "Registrace" v hlavním menu. Formulář registrace vyžaduje mimo jiné i Vaše jméno a příjmení, platnou e-mailovou adresu a telefonní číslo. Žádná z techto uvedených informací nebude viditelná dalšími uživateli. Tyto údaje slouží jen pro kontrolní účely správcům serveru.

Odesláním registračního formuláře dokončíte první část registrace. Na Vámi uvedenou emailovou adresu dorazí do několika minut zpráva s aktivačním odkazem. Kliknutím na odkaz v emailu nebo jeho zkopírováním do URL řádku prohlížeče dojde k aktivaci Vašeho uživatelského účtu. Tím je registrační proces ukončen.

Uvidí ostatní moje citlivé údaje (telefon, jméno, email)?

Formulář registrace vyžaduje mimo jiné i Vaše jméno a příjmení, platnou e-mailovou adresu a telefonní číslo. Žádná z techto uvedených informací nebude viditelná dalšími uživateli. Tyto údaje slouží jen pro kontrolní účely správcům serveru.

Jak na ztracené heslo?

Zapomenuté heslo můžete obnovit kliknutím na odkaz "zaslat zapomenuté heslo" v přihlašovacím okně vpravo nahoře (vedle loga serveru). V následujícím formuláři vypište svojí emailovou adresu, zadanou při registraci na server.

Po odesláni formuláře by měla během několika minut do Vaší emailové schránky zadané při registraci dorazit zpráva s údaji potřebnými pro znovunastavení hesla. Po kliknutí na kontrolní odkaz v emailu nebo jeho zkopírováním do URL řádku prohlížeče budete vyzváni k zadání nového hesla.

Platnost tohoto odkazu je jen 1 den (24 hodin) od odeslání zprávy, proto se změnou neotálejte.

Mít profil nestačí!

Po úspěšném vytvoření profilu nazapomeňte vytvořit alespoň jednu nabídku/poptávku! Pokud si nejste zatím jistí, tak klidně i stylem "poptávám to a to, nabízím cokoliv".

V případě, že nebudete mít aktivovanou ani jednu nabídku/poptávku, případní další uživatelé nebo zájemci nebudou mít možnost vás kontaktovat!

Co je to poptávka a nabídka a jak ji vytvořím?

Poptávka (nebo nabídka, záleží na úhlu pohledu) je záznam, uložený na serveru, který se zobrazuje v sekci "Poptávky" vašeho profilu nebo při vyhledávání.

Poptávka se skládá z názvu (krátký název by měl obsahovat informaci "co za co"), geolokačních údajů (kraj, okres, město - muže se lišit pro každou poptávku od geolokačních údajů v profilu), kategorizačních údajů pro část poptávky a kategorizačních údajů pro část nabídky. Dále již v poptávce následuje volný text, kam máte možnost vepsat detailní údaje. V neposlední řadě zadáváte, zda má být nová poptávka ihned po vytvoření aktivní (neaktivní poptávky vidí pouze vlastník, může si je takto připravit a zatím je neuveřejnit). Změnu stavu aktivní/neaktivní může vlastník kdykoliv změnit odpovídajícím tlačítkem na poptávce.

Novou poptávku můžete vytvořit kliknutím na odkaz "+Nová poptávka" v sekci "Poptávky" vašeho profilu. Každý uživatel může mít neomezené množství poptávke/nabídek.

Co je to hodnocení?

Každý registrovaný uživatel může ohodnotit jiného uživatele počtem hvězdiček od jedné do pěti a případným doprovodným textovým hodnocením. Z těchto hodnocení se skládá průměr uživatele, který je viditelný na různých místech serveru.

Tyto hodnocení si může registrovaný uživatel zobrazit a přečíst na profilu hodnoceného uživatele. Hodnotitel má možnost hodnocení vzít zpět (smazat) s posléze hodnoceného ohodnotit jinak.

Jak vyhledat specifickou nabídku?

Každý uživatel (i neregistrovaný) má možnost vyhledat poptávky/nabídky vepsáním hledaného výrazu do vyhledávacího pole v hlavním menu. Tento výraz se poté vyhledává v nadpisech a detailních popisech poptávek, stejně tak i v názvech kategorií.

Registrovaný uživatel má navíc možnost ve výsledcích hledání upřesňovat dle geolokace, kategorie a dalších parametrů.

Z výsledků vyhledávání má uživatel možnost prokliknout se buď do profilu uživatele, jehož nabídka byla vyhledána nebo přímo na detail nabídky/poptávky.